Juleafslutning for Strik og lyt i Brønderslev

dato

Onsdag den 3. december 2025 kl. 10:00 inviterer Strik og lyt til en hyggelig juleafslutning på Café Nummer 21 i Brønderslev. Arrangementet byder på oplæsning af noveller og romanuddrag, mens du kan nyde godt selskab og en kop kaffe.

Strik og lyt byder alle velkommen til en særlig juleafslutning, hvor der vil blive læst op af både små noveller og uddrag fra forskellige romaner. Det er en oplagt mulighed for at fordybe sig i litteraturen, mens man nyder en afslappet atmosfære.

Medbring dit håndarbejde eller kom som du er

Arrangementet er ideelt for dem, der elsker at kombinere håndarbejde med litteratur. Du opfordres til at medbringe dit strikketøj eller andet håndarbejde, men det er absolut ikke et krav. Kaffen er klar, og der er sørget for hyggeligt samvær.

Gratis deltagelse uden tilmelding

Det er gratis at deltage i juleafslutningen, og der kræves ingen tilmelding. Så tag vennerne med og nyd en formiddag fyldt med litteratur og fællesskab.

Praktisk Information
Dato: Onsdag den 3. december 2025
Tid: Kl. 10:00
Sted: Café Nummer 21, Bredgade 21, 9700 Brønderslev
Entré: Gratis
Målgruppe: Alle er velkomne



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut